Yaws Eradication – cel na końcu zasięgu cd

May 22nd, 2018

Postęp w kierunku eliminacji transmisji może być monitorowany za pomocą serologicznych badań pod kątem utajonych odchyleń u dzieci.4. Wreszcie, podobnie jak w przypadku programów masowego podawania leków do kontrolowania i eliminowania innych chorób zakaźnych, niezbędne będzie utrzymanie wysokiego poziomu uczestnictwa społeczności w leczeniu i monitorowaniu. Pobór azytromycyny przez 80% lub więcej kwalifikujących się uczestników społeczności, jak Mitj. i in. raport w Papui Nowej Gwinei, przy stałym ukierunkowanym leczeniu społecznym będzie miało kluczowe znaczenie, jeśli ostatecznie zostaną zakończone lokalne eliminacje, a ostatecznie globalna erupcja zboczy.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Author Affiliations
Z Centrum Globalnego Zdrowia i Chorób, Case Western Reserve University, Cleveland.

Materiał uzupełniający
Referencje (4)
1. Mitja O, Asiedu K, Mabey D. Yaws. Lancet 2013; 381: 763-773
Crossref Web of Science Medline