gabinet ginekologiczny a endometrioza
gabinet ginekologiczny lekarz ginekolog

Wpływ na układ sercowo-naczyniowy intensywnej interwencji w stylu życia w cukrzycy typu 2 AD 2

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Badanie szwedzkich osób otyłych (SOS) 5 wykazało zmniejszenie częstości incydentów sercowo-naczyniowych podczas średniego okresu obserwacji wynoszącego 13,3 lat u pacjentów z cukrzycą typu 2, którzy przeszli operację bariatryczną. Jednak badanie nie było randomizowane, a wyników uzyskanych w wyniku operacji nie można uogólnić na inne metody odchudzania. Pozostaje zatem kluczowe pytanie: czy intensywna interwencja związana ze stylem życia, mająca na celu osiągnięcie utraty wagi poprzez ograniczenie kalorii i zwiększoną aktywność fizyczną, zmniejszy zachorowalność i śmiertelność z przyczyn sercowo-naczyniowych u osób dorosłych z nadwagą lub otyłością z cukrzycą typu 2. Badacze The Look AHEAD (Action for Health in Diabetes) zajęli się tą kwestią w wieloośrodkowym, randomizowanym badaniu klinicznym.
Metody
Projekt badania
Metody badań zostały opublikowane wcześniej .6,7 Badanie przeprowadzono w 16 klinicznych ośrodkach w Stanach Zjednoczonych (szczegółowe informacje znajdują się w dodatkowym dodatku, dostępnym wraz z pełnym tekstem tego artykułu). Został zaprojektowany i przeprowadzony przez autorów, a wszystkie analizy zostały wykonane przez centrum koordynujące. Badanie zostało zatwierdzone przez instytucjonalną komisję odwoławczą w każdym ośrodku. Badanie nie zostało zaślepione, ale asesorzy kliniczni i sędziowie pracujący nad punktem końcowym nie byli świadomi zadań w grupie badanej. Autorzy zapewniają rękojmię za dokładność i kompletność danych i wszystkich analiz oraz za wierność tego raportu w protokole próbnym, dostępnym pod adresem.
Badanie zostało sponsorowane przez National Institutes of Health, z dodatkowym wsparciem ze strony innych partnerów federalnych oraz ośrodków badań klinicznych kilku uczestniczących instytucji. Żaden z wymienionych poniżej kibiców korporacyjnych nie miał żadnej roli w projektowaniu testów, analizie danych ani raportowaniu wyników.
Badaj pacjentów
Aby kwalifikować się do udziału w badaniu, pacjenci musieli być w wieku od 45 do 75 lat i spełniać wszystkie następujące kryteria: cukrzyca typu 2 zgłoszona przez samego pacjenta, zweryfikowana przy użyciu leków obniżających stężenie glukozy, raport lekarza, lub poziomy glukozy; wskaźnik masy ciała (waga w kilogramach podzielona przez kwadrat wysokości w metrach) 25,0 lub więcej (27,0 lub więcej w przypadku pacjentów przyjmujących insulinę); poziom hemoglobiny glikowanej 11% lub mniej; skurczowe ciśnienie krwi mniejsze niż 160 mm Hg; rozkurczowe ciśnienie krwi mniejsze niż 100 mm Hg; poziom triglicerydów mniejszy niż 600 mg na decylitr (6,77 mmol na litr); możliwość zaliczenia prawidłowego maksymalnego testu wysiłkowego, co sugeruje, że ćwiczenie było bezpieczne; i ustaloną relację z dostawcą podstawowej opieki zdrowotnej. Pacjenci mogli stosować dowolny lek obniżający stężenie glukozy, ale odsetek osób przyjmujących insulinę dozwolony w badaniu był ograniczony do mniej niż 30%
[hasła pokrewne: sadva forum, xotepic, sadva ]

Tags: , ,

No Responses to “Wpływ na układ sercowo-naczyniowy intensywnej interwencji w stylu życia w cukrzycy typu 2 AD 2”

 1. Zoja Says:

  Zapisałam mamę i zobaczymy jak będzie

 2. Elena Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: usg żył kończyn dolnych[...]

 3. Tymon Says:

  Jagody Goji sa uzywane od dobrych kilkunastu lat

 4. Take Away Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: program stomatologiczny[...]

 5. Emil Says:

  Kłopoty z tarczycą to jednak są dość kłopotliwe problemy

Powiązane tematy z artykułem: ketrel lek sadva xotepic