Pamięci Daniela – Odnawianie badań w celu zapobiegania przemocy w broni

May 22nd, 2018

W chwili, gdy Daniel został postrzelony, właśnie zasnąłem po nocy spędzonej na dyżurze w oddziale intensywnej terapii kardiologicznej. Uczestniczyłem w tej rotacji Robert Gerszten, który przedstawił nam wgląd w rozwijającą się dziedzinę metabolomiki i chorób sercowo-naczyniowych: że zmiany w poziomach metabolitów krwi mogą poprzedzać choroby przewlekłe przez dziesięciolecia – wiedza, która pewnego dnia może nam umożliwić identyfikację osób zagrożonych chorobami lat przed pierwszą manifestacją kliniczną. Rozważając możliwości tej koncepcji, dbając o krytycznie chore patenty i badając ogromną literaturę kardiologiczną, odkryłem, że mój umysł wypełniony jest złożonym połączeniem myśli, które często sprawiają, że sen po wezwaniu jest niespokojny. Tymczasem, 150 mil od hotelu, dzień zaczął się jak w każdy piątek. Mój kuzyn Mark odprowadził swojego najstarszego syna do przystanku na końcu podjazdu. James zawsze najpierw chodził do szkoły, a tego grudniowego dnia było jeszcze ciemno. Na dźwięk klapek na asfalcie Mark i James odwrócili się, by zobaczyć 7-letniego Daniela, który zbliżał się do nich w piżamie; obudził się wcześnie i pobiegł sprintem na zewnątrz, aby zobaczyć swojego starszego brata w szkole. Potem Daniel i Mark przytulili się na kanapie, grali w piłkarzyki w piwnicy, a potem Jingle Bells na fortepianie. O 8:30 przyszła kolej na Daniela. Mark pamięta, jak trzymał małą dłoń Daniela przez cały spacer do żółtego autobusu szkolnego, który zabrał jego najmłodszego syna do Szkoły Podstawowej Sandy Hook.
Następny tydzień to rozmycie. Nastąpiło przebudzenie w mgnieniu oka do drzewa z telefonem, które łączyło mnie w Bostonie z moimi rodzicami na Florydzie z moją ciotką w Filadelfii z moim wujkiem w Minneapolis – wszyscy próbowali ułożyć razem niekompletne fragmenty. Potem wezwanie o godz. 18.00 potwierdzające, że Daniel nie żyje. Potem w alejce kościoła pojawiła się piosenka Alison Krauss, która grała jako mała biała trumna, i strażacy, którzy utworzyli wartę honorową, ponieważ ktoś usłyszał, że Daniel chciał zostać strażakiem, kiedy dorósł. Wyszliśmy z pogrzebu, obok setek ludzi ustawionych w kolejce, czekających na kolejny pogrzeb dziecka. Wracał do domu i wracał do pracy. Był program rezydencyjny, który wspierał mnie jak rodzinę.
Były miesiące patrzenia na zdjęcia Daniela każdego dnia, a potem rok czytania każdej książki, każdego badania, wszystkich danych, które mogłem znaleźć na temat zapobiegania przemocy w broni palnej. Był naród zjednoczony przez ból trzewny i przez jakiś czas wydawało się, że istnieje zapotrzebowanie na zmiany. Nastąpił powrót normalności w moim życiu jako rezydent. Potem doszło do złagodzenia tego nacjonalizmu i głosowania senatu przeciwko rozszerzeniu kontroli tła przed zakupem broni palnej. Była pierwsza rocznica i to, co powinno być ósmym, a potem dziewiątym urodziny Daniela. W National Nifle Association (National Rifle Association, NRA) pojawił się niemal całkowity brak nominacji do Surgeon General. W kampusach szkolnych było 96 incydentów przemocy na broń1. A teraz jesteśmy tutaj, po drugiej rocznicy Sandy Hooka, dawno minął czas, aby przerwać płytką retorykę, która podszywa się pod dyskusję o broni palnej w Ameryce.
Kiedy dr Gerszten pracuje w swoim laboratorium w Szpitalu Ogólnym w Massachusetts, opiera się na ustalonych ramach naukowych: rozumie zakres problemu klinicznego, formułuje pytanie, rozwija podejście do odpowiedzi, określa, czy ta odpowiedź zapewnia cel interwencji
[więcej w: pracownia emg, leczenie endometriozy, hostessy fordanserki ]

Powiązane tematy z artykułem: hostessy fordanserki leczenie endometriozy pracownia emg