Pamięci Daniela – Odnawianie badań w celu zapobiegania przemocy w broni cd

November 1st, 2018

Hemenway nie zachęca swoich uczniów do kontynuowania kariery naukowej w terenie, powołując się na groźne przeszkody: Nie ma funduszy; badania są trudne do wykonania, a przeprowadzone badania są mało głośne i niejednokrotnie cytowane, ponieważ dziedzina jest niewielka. Niektóre środki z jego ośrodka przeznaczone na badania nad zapobieganiem samobójstwom pochodzą z Veterans Health Administration; Reszta jego badań dotyczących urazów związanych z bronią palną zależy od dotacji z fundacji. W styczniu 2013 r. Prezydent Barack Obama podpisał postanowienie wykonawcze w sprawie zniesienia zakazu badań finansowanych z CDC, ale dwa lata później Hemenway twierdzi, że nie ustalono wiarygodnego źródła finansowania. Brak danych i wyniki badań powinny stanowić przekleństwo nie tylko dla lekarzy w ośrodkach miejskich, którzy codziennie świadczą o przemocy związanej z bronią, ale także z lekarzami, którzy posiadają broń i rozumieją ich bezpieczne i pełne szacunku wykorzystanie. Uznanie potrzeby badań nie jest zobowiązaniem do wprowadzenia jakiejkolwiek konkretnej polityki lub uzgodnienia interpretacji drugiej poprawki. Przeciwnie, odzwierciedla zasadę, że dane wysokiej jakości mogą wpływać na lepsze decyzje i poprawić stan zdrowia. Kiedy Daniel został zastrzelony podczas ukrywania się w łazience ze swoimi kolegami z klasy pierwszej, moje zrozumienie bólu spowodowanego przez przemoc ze strony broni palnej zmieniło się z koncepcji teoretycznej, którą wszyscy lekarze na pewnym poziomie rozumieją w nawiedzonej osobistej rzeczywistości. Jako cierpiący kuzyn i zdeterminowany lekarz uważam, że istnieje droga do lepszego zrozumienia i ograniczenia przemocy związanej z bronią palną. Uzbrojeni w rygorystycznie zbierane dane, możemy wyjaśnić ścieżki, zidentyfikować cele i opracować interwencje, które mogą przeszkodzić innym rodzinom stać się częścią rosnącej grupy, której życie zostało przekształcone przez przemoc – co mój kuzyn Mark nazywa okropnym, bolesnym klubem, który Nigdy nie chciałem się przyłączyć i zrobię wszystko, by odejść, jeśli to możliwe.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Author Affiliations
Dr Sacks jest redaktorem czasopisma i internistą w Massachusetts General Hospital.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Strzelaniny w szkołach w Ameryce od czasu Sandy Hooka. Everytown.org (http://everytown.org/article/schoolshootings).

2. Leventhal JM, Gaither JR, Sege R. Hospitalizacje z powodu urazów związanych z bronią palną u dzieci i młodzieży. Pediatrics 2014; 133: 219-225
Crossref Web of Science Medline
3. Hemenway D. Prywatne pistolety, zdrowie publiczne. Ann Arbor: University of Michigan Press, 2004.

4. Richardson EG, Hemenway D. Zabójstwo, samobójstwo i nieumyślne spowodowanie śmiertelnej broni palnej: porównanie Stanów Zjednoczonych z innymi krajami o wysokim dochodzie, 2003. J Trauma 2011; 70: 238-243
Crossref Web of Science Medline
5. Kellermann AL, Rivara FP. Uciszanie nauki o badaniach nad bronią. JAMA 2013; 309: 549-550
Zamknij odniesienia