Opieka zdrowotna dla imigrantów – implikacje działania wykonawczego Obamy cd

November 1st, 2018

Dlatego decydenci polityczni będą musieli kontynuować finansowanie strumieniowe, aby wspierać usługodawców, którzy opiekują się nieubezpieczonymi imigrantami. Istnieje więc powód, by oczekiwać, że nowa polityka imigracyjna prezydenta Obamy zwiększy ochronę ubezpieczeniową i dostęp do opieki zdrowotnej wśród nieudokumentowanych imigrantów i ich rodzin. Nie wiadomo jednak dokładnie, jak te zmiany się odegrają, biorąc pod uwagę, że jakakolwiek polityka wykonawcza – zwłaszcza tak kontrowersyjna jak ta – ma charakter tymczasowy. Zakres, w jakim polityka prezydenta będzie zachęcać nieubezpieczonych ludzi w społecznościach imigrantów (nieudokumentowanych lub nie) do wyjścia z cienia i uzyskania zasięgu, jest w dużej mierze uzależniona od postrzeganego klimatu politycznego i prawnego. Na początku tego roku republikańscy przywódcy Kongresu usiłowali, ostatecznie bezskutecznie, związać finansowanie Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego z likwidacją programu. Tymczasem decyzja sędziego federalnego o tymczasowym zawieszeniu polisy w odpowiedzi na pozew wniesiony przez 26 państw podnosi możliwość, że los programu zostanie rozstrzygnięty przez Sąd Najwyższy. Niepewność ta może pozostawić wielu imigrantów niechętnych do wystąpienia i poszukiwania zasięgu. Wszelkie zyski mogą być efemeryczne, jeśli polityka zostanie ostatecznie odwrócona przez sądy, działania legislacyjne lub przyszłego prezydenta.
Ogólnie rzecz biorąc, polityka prezydenta – o ile zostanie wdrożona – może zwiększyć ochronę ubezpieczeniową w społecznościach imigrantów. Niemniej jednak większość nie udokumentowanych imigrantów w Stanach Zjednoczonych pozostanie znacząco ograniczona w zakresie możliwości uzyskania ubezpieczenia zdrowotnego i dostępu do potrzebnej opieki zdrowotnej2. Poza otaczającymi go sporami prawnymi i politycznymi to działanie wykonawcze nie zastąpi kompleksowej ustawy o reformie imigracyjnej, która odpowiada na potrzeby zdrowotne imigrantów. Jednak biorąc pod uwagę impas w Waszyngtonie, takie prawo wydaje się nieprawdopodobne.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Author Affiliations
Z Departamentu Polityki Zdrowotnej i Zarządzania, Harvard School of Public Health (BDS) i Northeastern University School of Law (WEP) – obie w Bostonie.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Capps R, Bachmeier JD, Fix M, Van Hook J. Profil demograficzny, społeczno-gospodarczy i profil zdrowotny nieautoryzowanych imigrantów w Stanach Zjednoczonych. Waszyngton, DC: Migration Policy Institute, maj 2013.

2. Bustamante AV, Chen J. Dynamika wydatków na zdrowie i lata pobytu w USA: analiza dysproporcji w wydatkach wśród Latynosów według statusu obywatelstwa / szopki. Health Serv Res 2012; 47: 794-818
Crossref Web of Science Medline
3. Tumulty K. Nielegalni imigranci mogli otrzymać Social Security, Medicare w ramach akcji Obamy. Washington Post. 25 listopada 2014 r. (Http://www.washingtonpost.com/politics/illegal-immigrants-mould-receive-social-security-medicare-under-obama-action/2014/11/25/571caefe-74d4-11e4-bd1b -03009bd3e984_story.html).

4. Sommers BD, Tomasi MR, Swartz K, Epstein AM Przyczyny dużej różnicy w wskaźnikach uczestnictwa w programie Medicaid w poszczególnych stanach w 2014 r. Obejmują lekcje rozszerzania zasięgu. Health Aff (Millwood) 2012; 31: 909-919 [Erratum, Health Aff (Millwood) 2012; 31: 1650, 2831.]
Crossref Web of Science Medline
5. Watson T. Wewnątrz lodówki: egzekwowanie imigracji i efekty mrożące w uczestnictwie w Medicaid. Cambridge, Massachusetts: National Bureau of Economic Research, sierpień 2010.

Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (3)
Zamknij Cytowanie artykułów
[przypisy: kryształki kwasu moczowego w moczu, wojewodzki osrodek medycyny pracy, kryształy kwasu moczowego w moczu ]