gabinet ginekologiczny a endometrioza
gabinet ginekologiczny lekarz ginekolog

Nowa inicjatywa na temat medycyny precyzyjnej cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Uczestnicy zostaną poproszeni o wyrażenie zgody na rozległą charakterystykę próbek biologicznych (populacje komórek, białka, metabolity, RNA i DNA – w tym sekwencjonowanie całego genomu, o ile pozwalają na to koszty) i dane behawioralne, wszystkie powiązane z ich elektroniczną kartoteką zdrowia. Wykwalifikowani naukowcy z wielu organizacji będą, z odpowiednią ochroną poufności pacjentów, mieć dostęp do danych kohortowych, dzięki czemu najzdolniejsze umysły naukowe i kliniczne na świecie będą mogły wnieść spostrzeżenia i analizy. Dane te umożliwią także obserwacyjne badania leków i urządzeń i potencjalnie będą prowadzić bardziej rygorystyczne badania interwencyjne, które będą dotyczyć konkretnych pytań. Tak zróżnicowany wachlarz działań badawczych przyczyni się do lepszego zrozumienia chorób – ich genezy i mechanizmów oraz możliwości zapobiegania i leczenia – stanowiących zdecydowane i szerokie podstawy medycyny precyzyjnej. Będzie także pionierem nowych modeli robienia nauki, które podkreślają zaangażowanych uczestników i otwarty, odpowiedzialny podział danych. Co więcej, sami uczestnicy będą mogli uzyskać dostęp do swoich informacji zdrowotnych i informacji o badaniach, które wykorzystują ich dane.
Kohorta badawcza zostanie zebrana w części z niektórych istniejących badań kohortowych (wiele finansowanych przez NIH), które już zgromadziły lub są dobrze przygotowane do zbierania danych od uczestników chętnych do zaangażowania się w nową inicjatywę. Utworzenie tego zasobu wymagać będzie obszernego planowania, aby osiągnąć odpowiednią równowagę uczestników, opracować nowe podejścia do uczestnictwa i zgody oraz stworzyć silne partnerstwo pomiędzy istniejącymi kohortami, grupami pacjentów i sektorem prywatnym. Istotne będzie również dokładne zbadanie sukcesów i braków innych badań kohortowych w czasie.
Osiągnięcie celów medycyny precyzyjnej będzie również wymagać postępu w krajowych ramach regulacyjnych. Aby uwolnić siłę ludzi do udziału w badaniach w innowacyjny sposób, NIH współpracuje z Departamentem Zdrowia i Opieki Społecznej nad wprowadzeniem Wspólnej Zasady, od dziesięcioleci, która pierwotnie miała na celu ochronę uczestników badań, 5 kolejnych zgodnie z uczestnikami pragnienie bycia aktywnymi partnerami we współczesnej nauce. Aby przyspieszyć tłumaczenie takich odkryć, Food and Drug Administration współpracuje ze środowiskiem naukowym, aby upewnić się, że nadzór nad technologią genomową wspiera innowacje, zapewniając jednocześnie, że społeczeństwo może mieć pewność, że technologia jest bezpieczna i skuteczna.
Choć inicjatywa medycyny precyzyjnej prawdopodobnie przyniesie największe korzyści z upływem lat, powinno to przynieść znaczące sukcesy w najbliższym czasie. Oprócz wyników opisanych powyżej badań nad rakiem, badania dużej kohorty badawczej narażonej na różnego rodzaju terapie mogą dostarczyć wczesnego wglądu w farmakogenomikę – umożliwiając dostarczenie odpowiedniego leku w odpowiedniej dawce właściwemu pacjentowi. Szanse na identyfikację osób z rzadkimi mutacjami powodującymi utratę funkcji, które chronią przed powszechnymi chorobami, mogą wskazywać na atrakcyjne cele leków dla szerokich populacji pacjentów. Obserwacje korzystnego wykorzystania mobilnych technologii medycznych mogą poprawić strategie zapobiegania chorobom przewlekłym i radzenia sobie z nimi.
Ambitnych projektów, takich jak ten, nie można zaplanować z pełnym wyprzedzeniem; powinny ewoluować w odpowiedzi na odkrycia naukowe i medyczne
[przypisy: kryształki w moczu, pasma sluzu w moczu, agata szczurek ]

Tags: , ,

No Responses to “Nowa inicjatywa na temat medycyny precyzyjnej cd”

 1. Grzegorz Says:

  To bardzo dużo, powinieneś zgłosić się do lekarza

 2. Zesty Dragon Says:

  Article marked with the noticed of: menopauza[...]

 3. Zero Charisma Says:

  Nie podoba mi sie to co sie dowiedzialem

 4. Malwina Says:

  [..] Cytowany fragment: ortodonta bielsko[...]

 5. Przemysław Says:

  Oprócz tego że masz problemy z tarczyca to prawdopodobnie cierpisz na tężyczkę utajona

Powiązane tematy z artykułem: agata szczurek kryształki w moczu pasma sluzu w moczu