gabinet ginekologiczny a endometrioza
gabinet ginekologiczny lekarz ginekolog

Niefarmakalna strategia transfuzji płytek krwi w przypadku nowotworów hematologicznych AD 9

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2019

Wystąpił duży spadek transfuzji płytek krwi u pacjentów w grupie bez profilaktyki, w porównaniu z tymi w grupie profilaktycznej, oraz dowody na wyraźną różnicę w średniej liczbie płytek między dwiema grupami. Algorytm komputerowy stosowany do przypisywania stopni krwawienia WHO został zwalidowany za pomocą porównania z ręcznymi metodami oceniania (patrz Dodatek Uzupełniający) .14 Częstość zarejestrowanego krwawienia może się znacznie różnić w badaniach, 10 i potencjalnym ograniczeniem naszego badania była niejednorodność w ocenie krwawienia w różnych ośrodkach uczestniczących. Aby rozwiązać ten problem, podjęto wiele kroków w celu standaryzacji dokumentacji i rejestracji krwawienia w naszym badaniu, w tym szkolenia i monitorowania osób oceniających (patrz Dodatek dodatkowy). Kilka kwestii dotyczy prób transfuzji płytek krwi, w szczególności tych zaprojektowanych jako badania niegodności. Zdefiniowanie akceptowalnych limitów dla zwiększonego odsetka krwawień jest trudne, ponieważ przeprowadzono niewiele badań, aby zrozumieć, w jaki sposób postrzeganie krwawienia przez pacjentów i lekarzy może się różnić. Krwawienia z WHO stopnia 2 są niejednorodne i można uznać, że mają one różny stopień znaczenia klinicznego. Jednak takie zdarzenia (w tym krwawienie z naskórka) stanowią dużą część zdarzeń dotyczących pierwotnego wyniku w tym i innych badaniach.19 W naszym badaniu analiza, która wykluczyła epizody krwawienia ze skóry, wykazała taki sam układ wyników (patrz Dodatek dodatkowy ).
Wyniki pierwotnej analizy w populacji, która miała zamiar leczyć, zostały porównane z wynikami analiz na protokole, jak to często zaleca się w przypadku badań niegodności.20,21 Wyniki tych dwóch analiz różniły się: zamiar leczenia analiza wykazała, że polityka profilaktyki nie była statystycznie gorsza, podczas gdy analiza na podstawie protokołu wykazała, że nie była ona gorsza. Przyczyna może być związana z odsetkiem pacjentów z krwawieniem, którzy zostali wykluczeni z grupy bez profilaktyki, w porównaniu z grupą profilaktyczną, co prowadzi do potencjalnie tendencyjnej analizy per-protokołów na korzyść grupy bez profilaktyki (patrz Dodatek Dodatek).
Jednym z wyzwań przeprowadzenia badań transfuzyjnych jest wybranie pierwotnego wyniku o znaczeniu klinicznym zamiast zwykłego zastosowania zmiany liczby transfuzji jako głównego wyniku.22 To badanie pokazuje, że badania transfuzji z pierwotnymi wynikami klinicznymi mogą rozwiązać podstawowe problemy dotyczące skuteczności .12 Nasze wyniki wskazują, że profilaktyczne transfuzje płytek zmniejszyły częstość krwawień u pacjentów z nowotworami hematologicznymi. Odsetek pacjentów, u których wystąpiły krwawienia w stopniu 2, 3 lub 4 według WHO, zmniejszył się o ogółem o 7% w grupie, która otrzymała profilaktyczne transfuzje płytek krwi.
[hasła pokrewne: agata szczurek a ciąża vitro, sadva, agata szczurek ]

Tags: , ,

No Responses to “Niefarmakalna strategia transfuzji płytek krwi w przypadku nowotworów hematologicznych AD 9”

 1. Oliwia Says:

  u mnie pojawił się ból biodra

 2. Woo Woo Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: szczoteczka elektryczna do zębów[...]

 3. Kitchen Says:

  Kłopoty z tarczycą to jednak są dość kłopotliwe problemy

 4. Kacper Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: dobry chleb na zakwasie[...]

 5. The Flying Mouse Says:

  Tętniak mózgu objawy niepozorne

Powiązane tematy z artykułem: agata szczurek donepex sadva