Na wpół wypieczone – detaliczna promocja marihuany

May 22nd, 2018

Uderzającą cechą wprowadzenia zalegalizowanej na szczeblu państwowym sprzedaży detalicznej marihuany była ogromna popularność jadalnych produktów marihuany. Brownie z marihuany od dawna stanowią podstawowy rodzaj kawiarni z konopiami indyjskimi w Niderlandach, ale nowe produkty są zupełnie inne. Są umiejętnie produkowane i pakowane, aby ściśle naśladować popularne cukierki i inne słodycze (patrz zdjęcie). Produkty te można teraz legalnie kupić w czterech stanach; sklepy detaliczne działają w Kolorado i stanie Waszyngton, a wyborcy zatwierdzili ostatnio sprzedaż detaliczną na Alasce i w Oregonie. Nowe artykuły spożywcze budzą obawy dotyczące zdrowia publicznego, w tym ryzyko spożycia przez dzieci. Chociaż państwa, które zalegalizowały korzystanie z marihuany na użytek rekreacyjny tylko częściowo podjęły te ryzyko, wiele innych – w tym Arizona, Kalifornia, Maine, Massachusetts, Missouri, Nevada i Vermont – prawdopodobnie przeniesie propozycje legalizacyjne do przodu, co może przyczynić się do pogłębienia problemu. .
Marihuana wiąże się z długą historią publicznej dezinformacji i niepokoju, dlatego też wielu obserwatorów będzie się obawiać o problemy ze sceptycyzmem. Mimo to, artykuły spożywcze, które przypominają słodkie przekąski, stwarzają kilka wyraźnych zagrożeń. Jednym jest nadintoksykacja. Podczas gdy konsumenci zwykle przyjmują, że batonik słodyczy stanowi pojedynczą porcję, niektóre z tych produktów zawierają cztery lub więcej razy wyższy poziom tetrahydrokanabinolu (THC), który uważa się za bezpieczną dawkę. (Kolorado na przykład ustawi standardowy rozmiar jadalnej porcji na nie więcej niż 10 mg THC.) Przy wysokich dawkach THC może wywoływać poważne ataki lękowe i objawy podobne do psychotycznych. Problem ten jest wzmacniany przez różnice w farmakokinetycznym i metabolicznym wpływie marihuany, gdy jest ona spożywana, a nie palona.1 Ponadto, opisy przypadków dokumentują niewydolność oddechową u małych dzieci, które spożyły marihuanę.2
Chociaż używanie marihuany jest nadal nielegalne wszędzie dla osób poniżej 21 roku życia, dzisiejsze artykuły spożywcze mogą trafić do dzieci i młodzieży. Nawet jeśli konsumpcja przez nieletnich nie jest zamierzona przez producentów, opakowanie artykułów spożywczych przywodzi na myśl koncepcję niedogodności o znamionach czynów niedozwolonych: niebezpieczny stan, który można przypuszczalnie przyciągnąć dzieci, które nie są w stanie docenić związanego z tym ryzyka. To także powód, dla którego firmy tytoniowe wykorzystują kampanie reklamowe o atrakcyjności dla młodzieży, takie jak długotrwała kampania z udziałem Joe Camel.3
Niezależnie od tego, czy chodzi o celowe zdobywanie, czy o nieświadomą konsumpcję, te przyjazne dla dzieci artykuły żywnościowe zwiększają ryzyko małoletnich narażenia i eksperymentowania z marihuaną.4 Niedawne badania wykazały, że odsetek wizyt w oddziałach pogotowia związanych z przyjmowaniem pogotowia przez małe dzieci w Kolorado, które można przypisać marihuanom spożycie wzrosło po złagodzeniu prawnych restrykcji i że większość zidentyfikowanych źródeł danej marihuany stanowiły artykuły spożywcze.5 Jednak przypadkowe narażenie nie jest jedynym powodem do niepokoju. Prawdopodobnie dostępność przyjaznych dzieciom narzędzi edukacyjnych może zwiększyć prawdopodobieństwo rozpoczęcia stosowania marihuany, zmniejszyć średni wiek inicjacji oraz zwiększyć częstotliwość i intensywność używania wśród użytkowników w każdym wieku.
Dlaczego rozrastają się nowe rodzaje marihuany. Odpowiedź jest prosta: odwołują się do konsumentów, a propozycje głosowania, które zalegalizowały użycie marihuany, nie zawierały przepisów zakazujących używania produktów spożywczych w opakowaniach i paczkach, które przemawiają do dzieci.
[przypisy: ginekolog Warszawa Śródmieście, wysiłkowe nietrzymanie moczu, ginekolog Warszawa ]

Powiązane tematy z artykułem: ginekolog Warszawa ginekolog Warszawa Śródmieście wysiłkowe nietrzymanie moczu