Na wpół wypieczone – detaliczna promocja marihuany cd

September 1st, 2018

Wreszcie przepisy mogłyby dążyć do zmniejszenia ryzyka nadkonsumpcji poprzez kontrolę i standaryzację zawartości THC.4 Sądy mogą służyć jako kolejna droga regulacji. Konsumenci, którzy doznają obrażeń w wyniku spożycia produktów spożywczych, mogą wnieść roszczenia o odszkodowanie na szkodę producentów i sprzedawców detalicznych. Sędziowie i ławy przysięgłych mogliby znaleźć wiarygodne oświadczenia konsumentów, że produkty te zostały zaprojektowane z powodu zaniedbania, ponieważ ryzyko przedawkowania i spożycia przez dzieci można w rozsądny sposób przewidzieć i uniknąć. Takie procesy sądowe mogłyby sprawić, że wpływ tych produktów na zdrowie stanie się bardziej istotny dla producentów – ale może być zbyt rzadki i niski koszt, aby zachęcić do przyjęcia bardziej odpowiedzialnych praktyk biznesowych. Sprawy sądowe będą bardziej skłonne zwrócić uwagę na problem, niż wyeliminować potrzebę formalnych regulacji.
Firmy produkujące żywność mogłyby również wnieść pozew o naruszenie znaku towarowego, aby uniemożliwić firmom wprowadzanie na rynek artykułów spożywczych, które bardzo przypominają ich produkty nonmarijuane. Producent Edibles z Kolorado niedawno załatwił taki garnitur z Hersheyem. Groźba sporów może zniechęcić firmy do naśladowania znajomych słodyczy i napojów, co może zmniejszyć ryzyko nieumyślnego spożywania przez dzieci, ale nie uniemożliwi producentom wprowadzania na rynek równie atrakcyjnych produktów, które nie są wręcz mimiką.
Ponieważ dostępne są legalne kanały rozwiązywania problemów związanych z marihuanami, takie kwestie nie stanowią argumentu przeciwko legalizacji marihuany. Istotnie, jedną z potencjalnych zalet legalizacji jest to, że zapewnia ona więcej dźwigni regulacyjnych, niż jest dostępnych w ramach zakazu. Problem związany z edycjami jest raczej argumentem przeciwko wprowadzaniu legalizacji przed utworzeniem odpowiednich ram regulacyjnych. Choć pomysłowość i szybkość, z jaką producenci sformułowali nowe artykuły spożywcze, były zaskakujące, ogólny problem był przewidywalny. Jako legalizacja marihuany, nowi adopci powinni zadbać o to, aby ich regulacyjny program dla marihuany był w pełni wypieczony.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Author Affiliations
Od Stanford Law School (RJM, MMM), Freeman Spogli Institute (RJM) i School of Medicine (MMM) Uniwersytetu Stanford – wszystko w Stanford, CA.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Grotenhermen F. Farmakokinetyka i farmakodynamika kannabinoidów. Clin Pharmacokinet 2003; 42: 327-360
Crossref Web of Science Medline