Na wpół wypieczone – detaliczna promocja marihuany ad

September 1st, 2018

W obliczu intensywnego lobbingu ze strony nowej branży, Stany Kolorado i Waszyngton przyjęły dość skromne przepisy dotyczące artykułów spożywczych. Oba stany wymagają opakowań zabezpieczonych przed dziećmi, ostrzeżeń trzymaj w miejscu niedostępnym dla dzieci oraz etykiet opisujących standardowy rozmiar porcji. Nie wymaga ostrzeżeń, że spożywana marihuana może mieć inne skutki niż palona marihuana. Oba państwa zakazują pakowania i reklamowania produktów skierowanych specjalnie do dzieci, ale żadne z nich nie wymaga formułowania ani pakowania, które wyraźnie odróżniają się od zwykłych produktów spożywczych. Rząd federalny nie reguluje marihuany. Marihuana pozostaje substancją kontrolowaną I zgodnie z federalną ustawą o kontrolowanych substancjach (CSA), co oznacza, że uważa się, że ma ona duży potencjał do nadużywania, nie jest uznana za dopuszczoną do użytku medycznego i nie jest uważana za bezpieczną do podania nawet pod nadzorem lekarza. . Tak długo, jak pozostanie na liście I – ustalenie, które było okresowo ponownie rozważane – poza regulacjami FDA (Food and Drug Administration – FDA), regulowanie ich jako narkotyków, z wyjątkiem badań naukowych. FDA może ustalić, że jadalne marihuany kwalifikują się jako żywność w ramach federalnej ustawy o żywności, lekach i kosmetykach (FDCA) i dążyć do egzekwowania przepisów dotyczących fałszowania żywności. Zgodnie z FDCA żywność nie może zawierać dodatków, których FDA nie zatwierdziła lub które nie są ogólnie uznane za bezpieczne . Marihuana prawdopodobnie nie spełnia tego standardu, ale FDA nie dała żadnych wskazówek, że potwierdzi jej autorytet. Z politycznego punktu widzenia agencja nie może łatwo zacząć regulować sprzedaży marihuany, podczas gdy sprzedaż taka pozostaje federalnie zabroniona.
Departament Sprawiedliwości może wejść na scenę, egzekwując zakaz palenia marihuany przez CSA przeciwko firmom spożywczym i konsumentom. Stwierdził jednak, że egzekwowanie CSA przeciwko osobom, których działania są zgodne z prawem krajowym i lokalnym, nie jest priorytetem agencji – choć pozostawił otwarte drzwi do działania, w przypadku których nieobecne lub anemiczne przepisy państwowe zezwalają zalegalizowanej marihuanie na zagrażanie kluczowym interesom krajowym, np. jako zapobieganie dystrybucji wśród nieletnich.
W obecnej sytuacji państwa stworzyły szeroką przestrzeń do sprzedaży marihuany, których agencje federalne nie chcą lub nie są w stanie zawęzić. Jednak państwa mogą wprowadzić silne ograniczenia dotyczące formułowania, pakowania i wprowadzania do obrotu tych produktów w momencie, gdy zalegalizują stosowanie marihuany w celach leczniczych lub rekreacyjnych. Opakowanie zabezpieczające przed dziećmi jest konieczne, ale niewystarczające; starsze dzieci mogą z łatwością go pokonać. Jasne etykietowanie dotyczące dawek THC i zalecanych wielkości porcji, wraz z etykietami ostrzegawczymi na temat ryzyka nadmiernego spożycia, są również zdroworozsądkowe, ale nie chronią małych dzieci. Uważamy, że przepisy powinny nakładać istotne ograniczenia dotyczące formułowania produktów i pakowania, mające na celu zmniejszenie prawdopodobieństwa, że nieletni i inni konsumenci będą mylić marihuanę z produktami niemodyfikowanymi marihuaną. Ograniczenie zakresu, w jakim jadalne marihuany mogą wyglądać i smakować jak znane cukierki, może również powstrzymywać psychologiczne bariery przed inicjacją marihuany wśród dzieci i młodzieży.
[podobne: darmowe leki dla seniorów, choroba hashimoto objawy psychiczne, wkład koronowo korzeniowy cena ]

Powiązane tematy z artykułem: choroba hashimoto objawy psychiczne darmowe leki dla seniorów wkład koronowo korzeniowy cena