Medyczne lekcje medyczne marihuany – implikacje dla detalicznej marihuany w Kolorado

September 1st, 2018

W 2000 r. Mieszkańcy Kolorado głosowali za legalizacją używania marihuany w stanach medycznych, takich jak jaskra, HIV-AIDS, rak, drgawki i silny ból. W latach 2000-2009 marihuana medyczna była dostępna w Kolorado tylko z roślin uprawianych w niekomercyjnych, domowych warunkach, a liczba użytkowników medycznych lub rejestrujących pozostawała stosunkowo niewielka. Jednak w 2010 roku zmieniono prawo stanowe, aby umożliwić komercyjną produkcję i dystrybucję marihuany medycznej. Liczba rejestrujących (zarówno dorosłych, jak i dzieci) gwałtownie wzrosła – z 4819 w grudniu 2008 r. Do 115.467 w grudniu 2014 r. (Patrz wykres) – i rozproszyła się liczba przychodni medyczno-marihuanowych. Następnie, stycznia 2014 r., Colorado stało się pierwszym amerykańskim państwem, które zezwoliło na sprzedaż rekreacyjnej lub detalicznej marihuany. Nie mając modeli państwowych ani wskazówek krajowych, urzędnicy zdrowia publicznego w Kolorado skorzystali z lekcji marihuany medycznej, aby przygotować się na potencjalny wpływ na zdrowie publiczne ogólnodostępnej marihuany rekreacyjnej. Kolorado ma obecnie ponad 500 poradni medycznych marihuany, a rejestrujący mogą nabyć lub posiadać do 2 uncji marihuany, co odpowiada aż 50 papierosom marihuanowym. Alternatywnie pacjenci mogą dorastać do sześciu roślin w swoich domach lub zarejestrować się u wyznaczonego opiekuna, który może dorosnąć do sześciu roślin. Rejestracja wymaga zalecenia lekarza, ale niektórzy lekarze udzielają takich zaleceń pomimo niewielkiego przeszkolenia i ograniczonego badania lub oceny pacjenta. Czynniki te przyczyniły się do zwiększenia ogólnego dostępu do marihuany.
Jednym z problemów zdrowia publicznego jest potencjalny wzrost dostępu nastolatków do marihuany i korzystania z niej, biorąc pod uwagę potencjalne negatywne skutki zdrowotne dla tej populacji. Dane na temat rozpowszechnienia używania przez nastolatków w stanach z ustawami o medycznej marihuanie są jednak sprzeczne, a dane z ankiety w Colorado nie ujawniły zwiększonej częstości występowania. Badanie państwowe gimnazjalistów i licealistów wykazało, że podczas gdy proporcja postrzegania marihuany jako wysoce ryzykownej zmniejszyła się z 58% w 2011 r. Do 54% w 2013 r., Odsetek osób, które wykorzystały marihuanę w ciągu ostatnich 30 dni, spadł z 22% do 20. w tym samym okresie, a odsetek osób używających marihuany zmniejszył się z 39% do 37%. Chociaż zmiany te nie są istotne statystycznie, sugerują, że poziom postrzeganego ryzyka i stosowania wśród nastolatków pozostał najgorszy, gdy zwiększyła się komercyjna dostępność marihuany medycznej1. Ulepszone monitorowanie zdrowia publicznego może pomóc w wyjaśnieniu powiązań między dostępnością, postrzeganiem ryzyka, I użyć.
Komercjalizacja marihuany medycznej w Kolorado pozwoliła na rozprzestrzenianie się nowych marihuany konsumpcyjnych, w tym cukierków, pastylek do ssania, wypieków i napojów. Na rynku medyczno-marihuanowym produkty te miały być stosowane pod nadzorem opiekuna lub operatora ambulatoryjnego przez pacjentów, którzy czuli się niekomfortowo z paleniem lub parowaniem. Niewiele uwagi poświęcono opracowaniu znormalizowanych poziomów dawkowania, wskazówek dla początkujących użytkowników lub infrastruktury dla rozwiązania problemów związanych z bezpieczeństwem żywności i zanieczyszczeniem. Ponadto legalizacja uprawy marihuany dla przychodni ułatwiła poprawę warunków uprawy i praktyk ogrodniczych, co doprowadziło do wzrostu siły działania – procentu składnika psychoaktywnego tetrahydrokanabinolu (THC)
[podobne: lek od alergii bez recepty, tarcza międzykręgowa, żołądek wielokomorowy ]

Powiązane tematy z artykułem: lek od alergii bez recepty tarcza międzykręgowa żołądek wielokomorowy