gabinet ginekologiczny a endometrioza
gabinet ginekologiczny lekarz ginekolog

Medyczne lekcje medyczne marihuany – implikacje dla detalicznej marihuany w Kolorado cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Colorado dodało pytania na temat używania marihuany do badań populacji dorosłych i młodych ludzi, mając na celu pomóc publicznym służbom zdrowia w zidentyfikowaniu niepokojących trendów i uchwaleniu polityk i interwencji w celu lepszej ochrony wrażliwych subpopulacji. Ponadto państwo uruchamia kampanię edukacyjną mającą na celu zapobieganie zażywaniu marihuany przez nastolatków. Colorado stworzyło systemy nadzoru, które monitorują liczbę wizyt w oddziałach ratunkowych i hospitalizacjach związanych z używaniem marihuany, a także dane dotyczące połączeń z ośrodkami kontroli zatruć. Wysiłki te powinny umożliwić wczesne wykrycie tendencji i dostarczyć danych w celu wsparcia wszelkich polityk lub przepisów niezbędnych do ochrony dzieci. Urzędnicy ds. Zdrowia publicznego rozpoczęli także kampanię informacyjną na temat bezpiecznego przechowywania produktów marihuany w styczniu 2015 r. Przepisy dotyczące marihuany rekreacyjnej obejmują opakowania dla dzieci odpornych na produkty jadalne z marihuaną, ograniczenia zawartości THC, wymogi bezpieczeństwa żywności oraz wymaganą moc i test zanieczyszczenia. Zasady te są ulepszane, aby informacje o wielkości porcji były zrozumiałe dla przeciętnego użytkownika. Proponowane przepisy zapewniłyby, że produkty można łatwo rozdzielić na pojedyncze porcje zawierające nie więcej niż 10 mg THC. Ponadto rozważane ulepszenia etykietowania zapewniłyby łatwą identyfikację produktów marihuany i odróżnienie ich od normalnych artykułów spożywczych. Ponieważ dobrze nagłośnione problemy z produktami spożywczymi pojawiły się na wczesnym etapie wdrażania ustawy o uprawie rekreacyjno-marihuanowej, przemysł marihuany przejął inicjatywę w realizacji kampanii edukacyjnych, aby zapewnić początkującym konsumentom zrozumienie opóźnionych skutków połknięcia marihuany i odpowiedniej wielkości porcji. Ponadto urzędnicy ds. Zdrowia publicznego w Kolorado opracowują obszerniejsze materiały edukacyjne w celu zwiększenia publicznej świadomości tego problemu.
Aby rozwiązać problem nieprawidłowej jazdy, w Colorado przyjęto ustawodawstwo ustalające limit 5 ng .9-THC na mililitr krwi, przy którym kierowcy są uważani za działających pod wpływem. Departament Transportu w Kolorado ogłosił publiczną kampanię edukacyjną na temat zaburzeń w jeździe w 2014 r. Ponadto, Colorado dodało pytania dotyczące używania marihuany podczas kierowania się populacyjnymi ankietami na temat zachowań i dodaje pytania do stosowania w marihuanie do swojego rejestru urazów, aby wyjaśnić wpływ legalizacji marihuany dotyczącej urazów związanych z upośledzeniem. Wysiłki te mogą pomóc w udzieleniu odpowiedzi na pytania dotyczące legalizacji marihuany i ofiar śmiertelnych w ruchu drogowym oraz w informowaniu o lepszej reakcji publicznej służby zdrowia.
Wraz z udostępnieniem większej ilości danych mamy nadzieję dowiedzieć się więcej na temat zapobiegania negatywnym skutkom zdrowotnym populacyjnym rosnącej dostępności marihuany.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Author Affiliations
Z Colorado Department of Public Health and Environment, Denver.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Departament Zdrowia Publicznego i Środowiska Colorado Healthy Kids Colorado Survey (HKCS), 2013 (http://www.chd.dphe.state.co.us/topics.aspx.q=Adolescent_Health_Data).

2. Wang GS, Roosevelt G, Le Lait MC, i in. Stowarzyszenie niezamierzonych ekspozycji pediatrycznych z dekryminalizacją marihuany w Stanach Zjednoczonych. Ann Emerg Med 2014; 63: 684-689
Crossref Web of Science Medline
3. Wang GS, Roosevelt G, Heard K. Ekspozycja na marihuanę dziecięcą w stanie medycznej marihuany. JAMA Pediatr 2013; 167: 630-633
Crossref Web of Science
4. Departament Zdrowia i Środowiska Naturalnego Colorado. Monitorowanie problemów zdrowotnych związanych z marihuaną w Kolorado: 2014 (http://www.colorado.gov/pacific/sites/default/files/DC_MJ-Monitoring-Health-Concerns-Related-to-Marijuana-in-CO-2014.pdf ).

5. Salomonsen-Sautel S, Min SJ, Sakai JT, Thurstone C, Hopfer C. Tendencje w śmiertelnych wypadkach samochodowych przed i po komercjalizacji marihuany w Kolorado. Drug Alcohol Depend 2014; 140: 137-144 [Erratum, Drug Alcohol Depend 2014; 142: 360.]
Crossref Web of Science Medline
Zamknij odniesienia
Artykuły cytowane (25)
Zamknij Cytowanie artykułów
Komentarze (5)
[patrz też: xotepic, lorinden n, kryształy kwasu moczowego w moczu ]

Tags: , ,

No Responses to “Medyczne lekcje medyczne marihuany – implikacje dla detalicznej marihuany w Kolorado cd”

 1. Mr. 44 Says:

  wynik badania poziomu glukozy wymagał od razu konsultacji z diabetologiem ?

 2. Pepper Legs Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: usg 4d opole[...]

 3. Patrycja Says:

  wcale nie ma tych suplementów od groma

 4. Julita Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do ortodonta[...]

 5. Flakes Says:

  Mój mąż ma dużo papryki w swojej diecie

Powiązane tematy z artykułem: kryształy kwasu moczowego w moczu lorinden n xotepic