gabinet ginekologiczny a endometrioza
gabinet ginekologiczny lekarz ginekolog

Medyczne lekcje medyczne marihuany – implikacje dla detalicznej marihuany w Kolorado ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W rezultacie poziomy THC wzrosły z około 15% do ponad 20%, a poziomy w ekstrahowanym haszyszu lub koncentratach mogą podobno osiągnąć 90%. Szeroka gama produktów marihuany i zwiększona siła działania mogą mieć istotny wpływ na zdrowie publiczne. Dostępność różnorodnych produktów spożywczych naraża małe dzieci na ryzyko niezamierzonego zatrucia (patrz artykuł MacCoun i Mello w tym wydaniu czasopisma). W krajach, w których marihuana medyczna jest legalna, wykazano wyższy odsetek zgłoszeń do ośrodków kontroli trucizn pod kątem niezamierzonego narażenia na marihuanę u dzieci w wieku poniżej 9 lat, 2 i więcej pacjentów objęło opiekę w szpitalu dziecięcym w Denver ze względu na nieumyślne używanie marihuany po medycznej marihuany stała się dostępna na rynku.3 Te ustalenia sugerują, że większa dostępność marihuany, szczególnie w produktach jadalnych, może zwiększyć ryzyko dla małych dzieci. Już teraz, odkąd sprzedaż detaliczna rozpoczęła się w 2014 r., Centrum Poison and Drug Center Rocky Mountain otrzymało ponad 70% więcej połączeń związanych z ekspozycją na marihuanę niż w 2013.4
Legalizacja marihuany rekreacyjnej w Kolorado również nauczyła nas o potencjalnych negatywnych skutkach jadalnych produktów. Wkrótce po legalizacji rekreacyjnej marihuany, produkty jadalne były zamieszane w dwie ofiary śmiertelne w Kolorado. Wysiłki psychoaktywne marihuany można opóźnić nawet do 4 godzin po spożyciu, w porównaniu z sekundami lub minutami po wdychaniu dymu lub pary marihuany.4 Ponadto istnieje duża indywidualna zmienność w skutkach spożywania marihuany. Czynniki te mogą utrudnić użytkownikom zorientowanie się, ile produktów należy zużyć. Skutki połknięcia mogą trwać dłużej niż 8 godzin, wydłużając czas trwania osądu i koordynacji, co może prowadzić do niebezpiecznej jazdy i przypadkowych obrażeń.
Ponadto, brak standardów dotyczących dawkowania i siły działania marihuany na jadło rodzi obawy, które nie zostały w pełni rozwiązane przez regulacje medyczno-marihuanowe z powodu braku odpowiednich badań. Ponieważ takie produkty stają się szeroko dostępne dla mieszkańców i turystów w Kolorado, urzędnicy ds. Zdrowia publicznego i decydenci będą musieli ponownie przeanalizować te problemy.
Inną istotną kwestią jest niewłaściwa jazda. Badania krajowe dostarczają sprzecznych dowodów na to, czy państwa posiadające ustawy medyczne o marihuanie mają wyższy wskaźnik ofiar śmiertelnych wypadków drogowych i czy używanie marihuany zwiększa ryzyko zgonów, ale badanie specyficzne dla stanu Kolorado ujawniło wzrost liczby ofiar śmiertelnych w ruchu z udziałem kierowców, którzy pozytywnie przebadali marihuanę.5 Te ustalenia sugerują potrzebę zwiększonego monitorowania i edukacji publicznej oraz ustalania limitów poziomów THC kierowców.
Colorado bada sposoby stosowania lekcji od 14 lat legalizacji marihuany medycznej oraz od polityki dotyczącej alkoholu i tytoniu. Wprowadzono już przepisy mające na celu ograniczenie używania marihuany przez osoby powyżej 21 lat oraz zmianę ustawy o czystym powietrzu w Kolorado, aby rozszerzyć ograniczenia palenia na marihuanę. Ale problemy związane ze zwiększoną dostępnością, różnorodnością i siłą produktów jadalnych oraz z nieprawidłową jazdą wymagają dalszych działań. Na przykład, pomimo ograniczenia wieku, nastolatki mogą nadal mieć większy dostęp do marihuany
[przypisy: staler toruń, konflikt udowo panewkowy, xotepic ]

Tags: , ,

No Responses to “Medyczne lekcje medyczne marihuany – implikacje dla detalicznej marihuany w Kolorado ad”

  1. Grzegorz Says:

    mają podpisaną umowę z NFZ na pełną refundację takiego zabiegu? 

  2. Bearded Angler Says:

    [..] Cytowany fragment: ból stawów[...]

  3. Alexander Says:

    Mi tez pomagał przy zakwasach po ćwiczeniach

Powiązane tematy z artykułem: konflikt udowo panewkowy staler toruń xotepic