Licencja na usługi – amerykańscy stażyści i epidemia wirusa eboli

May 22nd, 2018

Przed ukończeniem szkoły medycznej Sara L., obecnie mieszkaniec czwartego roku, przez 6 lat pracowała jako mikrobiolog w Centrum Kontroli i Prewencji Chorób. Tam skupiła się na gorączce krwotocznej, a kilka razy udała się do Afryki Zachodniej, aby pomóc w wybuchach epidemii. Rzeczywiście, do niedawna Sara była jedną z zaledwie kilkuset osób w Stanach Zjednoczonych, która została przeszkolona do pracy w laboratorium kosmicznym na poziomie 4 skafandrów , który wymaga takiego samego wyposażenia ochrony osobistej (PPE), które jest potrzebne do pracy z Ebolą. Gdy wybuchła epidemia wirusa Ebola i po dokładnym przemyśleniu, Sara poszukiwała i zapewniła sobie pozycję w międzynarodowej organizacji pomocowej, uzyskała zgodę kierownictwa programu rezydencji, znalazła informacje o swoim czasie pobytu, a 6 tygodni później została wprowadzona. Potem dostała telefon od działu zarządzania ryzykiem w swojej instytucji z rozczarowującymi wiadomościami: instytucja nie poparłaby jej wdrożenia. W wielu amerykańskich ośrodkach akademickich (AMC), wykwalifikowani stażyści, a czasami pracownicy wydziałów, napotykają podobne przeszkody we wdrażaniu.1,2 Chociaż wiele uwagi poświęcono przygotowaniu AMC do opieki nad pacjentami z ebolą w Stanach Zjednoczonych, mała dyskusja na temat roli, jaką powinni odgrywać w międzynarodowych działaniach humanitarnych. W przypadku braku jednolitej polityki reagowania na wnioski o rozmieszczenie, AMC stosują różne podejścia, zazwyczaj rozpatrując wnioski indywidualnie dla każdego przypadku; nawet w ramach danej instytucji jeden dział może wspierać wdrażanie, podczas gdy inny nie. A dynamiczny charakter kryzysu w Afryce Zachodniej i poziom paniki tutaj w domu tworzą ruchome cele dla wszelkich wytycznych. Biorąc pod uwagę, że jest to największy kryzys zdrowia publicznego, który wielu z nas kiedykolwiek zobaczy i że deklarowana misja AMC ma na celu poprawę zdrowia ludności, co napędza pozorny opór.
Jednym z wyjątkowych wyzwań związanych z wdrażaniem jest wymóg spędzenia 2 miesięcy z dala od zwykłej pracy klinicznej, co wymaga, aby ktoś podniósł luzu. W tym przypadku przywództwo może odegrać kluczową rolę: gdy dwaj wykładowcy z wydziału medycyny awaryjnej Uniwersytetu Browna zorganizowali pracę w Afryce Zachodniej, na przykład szef działu Brian Zink wysłał wiadomość e-mail nazywając ich bohaterami i prosząc innych o Podaruj zmianę – a on jako pierwszy się zapisał. Uniwersytet Kalifornijski w San Francisco stworzył bank urlopowy , w ramach którego wydział przekazuje płatny urlop, dając wolontariuszom z Eboli poduszkę, aby nie musieli brać bezpłatnego urlopu; Przekazano ponad 2000 godzin. W jednym dziecięcym oddziale chorób zakaźnych, w ciągu godziny po wysłaniu e-maila z prośbą, aby ludzie się zgłosili, wypełniono dwumiesięczne zmiany. Taki altruizm ze strony kolegów jest podobno szeroko rozpowszechniony.
Ale nawet jeśli wolontariusze mogą nakłonić innych do udziału, mogą napotkać nieskończoną liczbę biurokratycznych przeszkód, z których każda może przerwać miesiące wysiłków przygotowawczych. W ramach globalnej społeczności Heather S. planowała wyjazd do Liberii od marca, ale tytuł towarzysza był jej zgubą. Chociaż pracowała jako lekarz prowadzący w swojej instytucji, na 3 dni przed planowanym wyjazdem, powiedziano jej, że jako stażystka musiała wystąpić o zwolnienie
[przypisy: wysiłkowe nietrzymanie moczu, gazetka promocyjna lidl, ginekolog Warszawa Śródmieście ]

Powiązane tematy z artykułem: gazetka promocyjna lidl ginekolog Warszawa Śródmieście wysiłkowe nietrzymanie moczu