Licencja na usługi – amerykańscy stażyści i epidemia wirusa eboli cd

May 22nd, 2018

Z tych powodów międzynarodowy menadżer ds. Ryzyka wyjaśnił mi: Zaczynasz od założenia, że żaden stażysta nie powinien iść. Potem spróbuj mi udowodnić, że się mylę. Oto, jak bym spróbował. Po pierwsze, pomimo zakładania i zdejmowania PPE, kluczowe umiejętności kontroli infekcji niewątpliwie wymagają praktyki, nie mają one nic wspólnego z latami w praktyce. Po drugie, troska o jakość opieki jest prawdziwa, ale odrzucenie wszystkich praktyk ulgowych na tej podstawie jest zbytnim uproszczeniem i niedocenianiem umiejętności wielu amerykańskich stażystów . Oczywiście nie powinniśmy wysyłać stażystów do oddziałów leczących ebolę. Jednak wielu praktykantów ma licencję na wykonywanie zawodu, ma duże doświadczenie w dziedzinie zdrowia na arenie międzynarodowej i posiada kwalifikacje techniczne, jakie kiedykolwiek będą. Kto wolałby wstawić swoją centralną linię: światowej sławy naukowiec, który uczęszcza na oddziały miesiąc w roku. Wreszcie, tak, ten kryzys jest niezgłębiony, ale tak jest w przypadku wszystkich, a nie tylko stażystów; Gdybyśmy unikali sytuacji, których nie mogliśmy zrozumieć z góry i które stanowiłyby jakiekolwiek ryzyko, spędzilibyśmy nasze życie w stanie paraliżu.
Pomimo takich argumentów, jeśli twoim zadaniem jest zarządzanie ryzykiem, wdrożenia Ebola mogą wydawać się niemożliwe do zarządzania. Łagodzenie osobistego ryzyka zarażenia wirusem Ebola nie jest niemożliwe, ale tam, gdzie istnieją organy zajmujące się zarządzaniem ryzykiem, aby nadzorować rozmieszczenie, prośba o zgodę jest równoznaczna z prośbą o nie wykonywanie pracy. Zwłaszcza w obliczu powszechnego strachu przed epidemią eboli, decydenci skupieni na wyraźnie poważnym ryzyku mogą mieć trudności z dostrzeżeniem wystarczających korzyści w umożliwieniu pracownikom wejścia do epicentrum. W kontekście lęku i regulacji ryzyka , pisze Cass Sunstein, ludzie będą uważnie śledzić straty spowodowane przez każde nowo wprowadzone ryzyko lub jakiekolwiek pogorszenie istniejącego ryzyka, ale znacznie mniej z korzyściami, które są stracone jako w wyniku regulacji . Ponadto, z punktu widzenia dolnej linii, obawy społeczeństwa są trudne do zignorowania przez AMC: co dzieje się z wymianą stawu kolanowego, planowymi PCI, ośrodkami porodowymi, czy opinia publiczna otrzymuje informację, że stado Twoi pracownicy właśnie wrócili z Liberii.
W tym kontekście musimy zachować równowagę między byciem odpowiednio ostrożnym a bać się. Jak Patricia Henwood, lekarz medycyny ratunkowej z Uniwersytetu Pensylwanii, który właśnie wrócił z Liberii i wkrótce wróci, powiedział mi: Szanuję wirusa, ale nie boję się go. Takie rozróżnienie jest tak samo istotne dla naszego podejścia dla tych, którzy chcą kontrolować wirusa, tak jak to jest w przypadku samego wirusa.
Epidemia Eboli nie przypomina żadnego wcześniejszego kryzysu humanitarnego. Ale choć specyficzny charakter kryzysu nie ma precedensu, opieka nad osobami w potrzebie i nauczanie innych, aby to zrobić, od dawna definiuje etykę zawodową medycyny. Gdy intensyfikujemy nasze wysiłki w celu zdefiniowania i udokumentowania naszego profesjonalizmu, w kamieniach milowych, check-boxach i deklaracjach misji, czasami zastanawiam się, czy oddalamy się od wiedzy, co to właściwie oznacza. Powinniśmy świętować, a nie przeszkadzać, wielu lekarzy, którzy przybyli, aby nam przypomnieć.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Artykuł został opublikowany 17 grudnia 2014 r. O godzinie.
Author Affiliations
dr Rosenbaum jest krajowym korespondentem czasopisma.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Shamasunder S, Le P. Lekarze uniwersyteccy: potrzebujemy więcej wsparcia w zwalczaniu wirusa Ebola w Afryce. Huffington Post. 29 października 2014 r. (Http://www.huffingtonpost.com/sriram-shamasunder-md/university-doctors-support-ebola_b_6055944.html).

2. Zakazy podróży i kwarantanny na uniwersytecie w Willyard C. mogą utrudniać reakcję wirusa Ebola. Nat Med 2014; 20: 1359-1359
Crossref Web of Science Medline
3. Frieden TR, Damon I, Bell BP, Kenyon T, Nichol S. Ebola 2014 – nowe wyzwania, nowa globalna reakcja i odpowiedzialność. N Engl J Med 2014; 371: 1177-1180
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
4. Wildes R, Kayden S, Goralnick E, i in. Zarejestruj mnie: zasady ruchu dla ochotników humanitarnych podczas epidemii wirusa Ebola. Disaster Med Public Health Prep 2014 24 października (Epub przed wydrukiem).

5. Sunstein CR. Prawa strachu: poza zasadą ostrożności. Cambridge, Anglia: Cambridge University Press, 2005.

Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (10)
Zamknij Cytowanie artykułów
[podobne: usg tarczycy Warszawa, endometrioza operacja, wysiłkowe nietrzymanie moczu ]