gabinet ginekologiczny a endometrioza
gabinet ginekologiczny lekarz ginekolog

Indyjskie aspiracje do powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dlatego 70% wydatków na opiekę zdrowotną składa się z wydatków out-of-pocket, które są bardzo zubożałe. Rosnące niezadowolenie z dostępu, przystępności cenowej i jakości opieki katalizowało reformy w ciągu ostatniej dekady. Twórcy polityki uznali, że zdrowie jest niezbędne dla rozwoju gospodarczego, a naturalna, młoda populacja w Indiach zapewnia demograficzną szansę na przyspieszenie wzrostu gospodarczego. Jednocześnie indyjskie organizacje społeczeństwa obywatelskiego propagowały ustawowe prawo do zdrowia . Dyskurs polityczny dotyczący powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego nabrał rozmachu od zbieżności tych argumentów.2
Pierwsza fala reform nastąpiła wraz z uruchomieniem w 2005 r. Krajowej Misji Zdrowia Wiejskiego (NRHM), która koncentrowała się głównie na zdrowiu matki i dziecka, mając na celu zmniejszenie śmiertelności w tych grupach do celów Milenijnych Celów Rozwoju. Osiemnaście z 36 stanów i terytoriów związkowych zostało wyznaczonych jako państwa o wysokim priorytecie , wymagające większego przydziału zasobów z powodu złych wskaźników stanu zdrowia.
NRHM doprowadził do zdecentralizowanych operacji, wzmocnienia infrastruktury i utworzenia miliona kobiet armii wiejskich aktywistów zdrowia, którzy zmobilizowali kobiety w ciąży, aby szukać w placówkach opieki zdrowotnej i matek, aby uzyskać szczepienia dla swoich dzieci. Jednak niewiele uwagi poświęcono chorobom niezakaźnym i chorobom psychicznym, które stały się największymi ofiarami śmierci i niepełnosprawności w Indiach.
Po NRHM został dotowany rządowy Narodowy Program Ubezpieczenia Zdrowotnego dla niezorganizowanych pracowników, zapewniający pokrycie prawie 500 USD na rodzinę rocznie na opiekę szpitalną. Rozszerzono następnie o inne grupy szczególnie wrażliwe, w ramach tego programu do tej pory zapisało się prawie 185 milionów Indian. Kilka stanów zainicjowało własne programy ubezpieczeń dla ubogich, z opieką szpitalną w wysokości od 1000 do 2500 USD na rodzinę rocznie. Programy te nie zmniejszyły wydatków z kieszeni, z czego 70% przeznaczono na opiekę ambulatoryjną i leki.
W 2010 r. Komisja Planowania Indii zwołała grupę ekspertów wysokiego szczebla ds. Powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego 3, w której zalecono zwiększenie publicznego finansowania z 1% produktu krajowego brutto do co najmniej 2,5%. Zalecił podstawowy pakiet opieki zdrowotnej w celu zapewnienia finansowania poprzez ulgi podatkowe, uzupełniony ubezpieczeniem od pracodawcy oraz bezpłatnym zapewnieniem niezbędnych leków i diagnostyki. W jego ramach podkreślono priorytetowe finansowanie podstawowej opieki zdrowotnej, z wydajnymi powiązaniami z opieką średniego i wyższego stopnia. Usługi miały być świadczone wspólnie przez wzmocnione obiekty publiczne i zakontraktowanych prywatnych usługodawców. Reformy zostały również zaproponowane w celu poprawy siły roboczej służby zdrowia, wzmocnienia systemów regulacyjnych w zakresie zapewniania jakości oraz poprawy zarządzania i odpowiedzialności.
Chociaż kilka z tych zaleceń zostało uwzględnionych w Planie pięcioletnim (2012-2017), nie zostały one wdrożone: Ministerstwo Finansów argumentowało, że spowolnienie wzrostu gospodarczego w Indiach uniemożliwiło zwiększenie wydatków na opiekę zdrowotną. Zmiana rządu krajowego w maju 2014 r., A następnie w kilku rządach stanowych, ponownie otworzyła debatę na temat powszechnego zasięgu
[więcej w: kryształki w moczu, staler toruń, bellapan ]

Tags: , ,

No Responses to “Indyjskie aspiracje do powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego ad”

 1. Bruno Says:

  Słyszałam że pomaga na dolegliwości trawienne

 2. Crazy Eights Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do rak jelita grubego[...]

 3. Flint Says:

  czy taki włókniak może zniknąć samoistnie?

 4. Crazy Eights Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: skuteczne odchudzanie blog[...]

 5. Kuba Says:

  Profilaktykę i w ogóle wzmacniająca krążenie trzeba rozpocząć już po 40

Powiązane tematy z artykułem: bellapan kryształki w moczu staler toruń