gabinet ginekologiczny a endometrioza
gabinet ginekologiczny lekarz ginekolog

Indyjskie aspiracje do powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego ad 5

Posted in Uncategorized  by admin
November 1st, 2018

Kiedy Pan Rajesh mówi, że nie może sobie pozwolić na żadną opcję, radzi, aby udać się do szpitala rządowego. Został rzucony do Instytutu Nauk Medycznych w All India, gdzie leczenie jest bezpłatne, a całkowity koszt hospitalizacji wynosi mniej niż 100 USD, w ramach specjalnego programu (chociaż powiedział, że nawet w innych szpitalach państwowych koszty zwykle nie przekraczają 1000 USD). Pan Rajesh przechodzi udaną angioplastykę i odzyskuje się bez powikłań.
Dostaje darmowe leki, gdy jest w szpitalu, ale zaczyna martwić się o koszty, które musi ponieść w przypadku długotrwałego leczenia wieloma lekami po wypisaniu ze szpitala. Jest on poinformowany, że leki generyczne, które kosztują mniej, są powszechnie dostępne. Odpowiada, że oni też będą kosztować więcej, niż może znieść jego pensja. Jego lekarz kiwa głową z sympatią, wiedząc, że jej zdolność do pocieszenia jest ograniczona przez system, który nie zapewnia powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Author Affiliations
Z Fundacji Zdrowia Publicznego w Indiach, New Delhi.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Projekt krajowej polityki w zakresie zdrowia na 2015 r. New Delhi, Indie: Ministerstwo Zdrowia i Opieki Rodzinnej, 2014.

2. Reddy KS, Patel V, Jha P, Paul VK, Kumar AKS, Dandona L. W kierunku osiągnięcia powszechnej opieki zdrowotnej w Indiach do 2020 roku: wezwanie do działania. Lancet 2011; 377: 760-768 [Erratum, Lancet 2011; 377: 1154.]
Crossref Web of Science Medline
3. Raport grupy ekspertów wysokiego szczebla dotyczący powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego w Indiach. New Delhi: Planning Commission of India, 2011 (http://planningcommission.nic.in/reports/genrep/rep_uhc0812.pdf).

4. Swachh Bharat Abhiyan: premier Narendra Modi, który dzierży miotłę, aby nadać Indiom nowy wizerunek. The Times of India. 2 października 2014 r. (Http://timesofindia.indiatimes.com/india/Swachh-Bharat-Abhiyan-PM-Narendra-Modi-to-wield-broom-to-give-India-a-new-image/articleshow/44039120 .cms).

5. Projekt dokumentu koncepcyjnego w sprawie inteligentnego systemu miejskiego. New Delhi, Indie: Ministerstwo Rozwoju Miast, 2014 (http://indiansmartcities.in/downloads/CONCEPT%20NOTE-13-10-2014_mkgnew.pdf).

Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (13)
Zamknij Cytowanie artykułów
[podobne: poradnia medycyny nuklearnej operacja, poradnia medycyny nuklearnej, żołądek wielokomorowy ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: lek od alergii bez recepty poradnia medycyny nuklearnej żołądek wielokomorowy