gabinet ginekologiczny a endometrioza
gabinet ginekologiczny lekarz ginekolog

Demedykalizacja zapobiegania i leczenia AIDS w Afryce

Posted in Uncategorized  by admin
November 1st, 2018

Podczas ostatnich obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS, po raz kolejny potwierdzono krajowe i organizacyjne zobowiązania do wsparcia dotkniętych społeczności, spełnienia celów terapeutycznych i profilaktyki oraz rozszerzenia dostępu do terapii antyretrowirusowej (ART). Jednak rzeczywistość w dużej części Afryki sugeruje, że AIDS jeszcze się nie skończyło. Od 2002 roku programy ART są powoli wdrażane w Afryce. Początkowo osoby zarażone wirusem HIV musiały poczekać, aż osiągną poziom odporności immunologicznej z liczbą limfocytów T CD4 poniżej 200 na milimetr sześcienny, aby rozpocząć ART. Próg podniesiono do 350, a następnie do 500, ponieważ uznano znaczenie wcześniejszego rozpoczęcia leczenia. Ulepszono narzędzia i strategie, podobnie jak konsensus w sprawie wytycznych dotyczących leczenia i finansowania międzynarodowego. Wydaje się, że trajektoria zmierzająca do zakończenia AIDS była pewna, a cele międzynarodowe wzrosły z 3 na 5 (traktując 3 miliony osób do roku 2005), do 15 na 15 , na wezwanie ze wspólnego programu ONZ dotyczącego HIV / AIDS na 90 -90-90 do 2020 r .: 90% osób żyjących z HIV przebadanych, 90% otrzymujących leczenie i 90% z niewykrywalnym wiremią.
Ścisłe zbadanie epidemii HIV pokazuje jednak, że wszystko jest w porządku. Na przykład w Republice Południowej Afryki, gdzie znajduje się największy na świecie program ART, 25% pacjentów, którzy rozpoczynają ART, traci kolejność rok później, a u 25% leczonych pacjentów nie dochodzi do supresji wirusów.1 W wielu przypadkach w krajach rozwijających się, wskaźniki zatrzymywania w leczeniu pogarszają się, częstość występowania zakażeń wirusem HIV wśród młodych kobiet pozostaje szokująco wysoka, 2 mężczyzn jest testowanych i rozpoczyna leczenie późno w przebiegu zakażenia, a często dopiero po zaawansowanej chorobie, zakłady publiczne są przeciążone z pacjentami i dręczonymi przez zapasy leków, a finansowanie przez darczyńców miało tendencję spadkową w ciągu ostatnich 6 lat3. Być może najważniejsze, że grupy aktywistów, które sprawują rządy, systemy opieki zdrowotnej i społeczność międzynarodową są w najlepszym wypadku niedofinansowane, aw najgorszym przypadku odsunięte na boczny tor , sterany i niemy. RPA, która odegrała główną rolę w zaprzestaniu denializmu i rozpoczęciu wdrażania ART w kraju z największą kohortą zakażoną wirusem HIV, stoi w obliczu poważnego niedoboru środków finansowych4. Jak zauważył jeden z panelistów podczas konferencji południowoafrykańskich lekarzy zajmujących się HIV Społeczeństwo we wrześniu ubiegłego roku Miesiąc miodowy się skończył .
Głównym czynnikiem przyczyniającym się do tych problemów jest obciążenie pacjentów i placówek opieki zdrowotnej poprzez brak uproszczenia leczenia zdrowych osób żyjących z HIV. Kliniki przeładowane zdrowiem nie są w stanie skoncentrować opieki wysokiej jakości na pacjentach najbardziej potrzebujących.
Ponieważ wytyczne są bliższe uniwersalnemu leczeniu osób zakażonych wirusem HIV bez względu na liczbę CD4, więcej osób może zdecydować się na przyjęcie ART, zanim wystąpią objawy. Wcześniejsze leczenie stanowi okazję nie tylko do zapobiegania chorobom i przeniesienia, ale także do informowania i wzmacniania osób żyjących z HIV-AIDS przy jednoczesnym zmniejszeniu obciążenia systemów opieki zdrowotnej. Zamiast wykorzystywać tę okazję przez dememicyzację świadczenia ART, programy leczą zakażenie HIV u osób zdrowych.
W większości Afryce, pomimo niedoboru pracowników służby zdrowia, inicjowanie ART u zdrowej osoby dorosłej z HIV oznacza rozpoczęcie miesięcznych kolejek w klinikach i aptekach, aby zobaczyć przeciążonych pracowników medycznych
[hasła pokrewne: przychodnia medicus, wkład koronowo korzeniowy cena, badanie trus ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: badanie trus przychodnia medicus wkład koronowo korzeniowy cena