#BlackLivesMatter – Wyzwanie dla społeczności medycznych i zdrowia publicznego

September 1st, 2018

Dwa tygodnie po tym, jak jury postanowiło nie oskarżać funkcjonariusza policji o śmierć czarnego mężczyzny, Erica Garnera, wygłosiłem wykład na temat możliwości partnerstwa między środowiskiem akademickim a departamentami zdrowia w celu poprawy równości w zdrowiu. Później grupa studentów medycyny podeszła do mnie, aby zapytać, co mogą zrobić w odpowiedzi na to, co uznali za niesprawiedliwą decyzję i poparcie szerszego ruchu społecznego, który rozprzestrzenia się w Stanach Zjednoczonych pod hasłem #BlackLivesMatter. Wystawili białe kostki (patrz zdjęcie), ale uważali, że powinni zrobić więcej. Zastanawiałem się, czy inni w środowisku medycznym zgodzą się, że mamy szczególną odpowiedzialność za zaangażowanie się w ten program. Czy pracownicy służby zdrowia powinni być odpowiedzialni nie tylko za opiekę nad pojedynczymi czarnymi pacjentami, ale także za walkę z rasizmem – zarówno instytucjonalnym, jak i międzyludzkim – który w pierwszej kolejności przyczynia się do złego stanu zdrowia. Czy powinniśmy dokładniej pracować, aby mieć pewność, że życie w czerni ma znaczenie.
Jako komisarz do spraw zdrowia w Nowym Jorku odczuwam silny moralny i profesjonalny obowiązek zachęcania do krytycznego dialogu i podejmowania działań w kwestiach rasizmu i zdrowia. Ciągłe wykluczanie i dyskryminacja ludzi pochodzenia afrykańskiego przez cały okres ich życia, wraz z dziedzictwem złych polityk przeszłości, nadal kształtują wzorce rozprzestrzeniania się choroby i śmiertelności.1 W codziennej przemocy doświadczanej przez młodych czarnych mężczyzn jest wielka niesprawiedliwość. Ale dramatyczna tragedia życia nie jest uwzględniana w całości ani nawet w przeważającej części przez przemoc. W Nowym Jorku odsetek przedwczesnych zgonów jest o 50% wyższy wśród czarnych mężczyzn niż wśród białych mężczyzn, wynika z danych statystycznych mojego departamentu, a różnica ta odzwierciedla dramatyczne rozbieżności w wielu wynikach zdrowotnych, w tym chorobach układu krążenia, raku i HIV. Te wspólne schorzenia zabierają życie powoli i cicho – ale równie niesprawiedliwie. To prawda, że czarno-biała luka w długości życia maleje, 2, a różnica jest mniejsza wśród kobiet niż wśród mężczyzn. Ale czarne kobiety w Nowym Jorku są nadal ponad 10 razy bardziej prawdopodobne niż białe kobiety, które zginęły w czasie porodu, zgodnie z danymi z 2012 roku.
Lekarze, pielęgniarki i specjaliści od zdrowia publicznego codziennie doświadczają takich nierówności: niektóre grupy konsekwentnie mają znacznie wyższe wskaźniki przedwczesnej, możliwej do uniknięcia śmierci i gorszego zdrowia przez całe życie. Jednak nawet jeśli badania nad nierównościami zdrowotnymi pomogły udokumentować trwałe luki w zachorowalności i śmiertelności między grupami rasowymi i etnicznymi, często występuje niechęć do zajęcia się rolą rasizmu w wypieraniu tych luk. Wyszukiwanie artykułów opublikowanych w Dzienniku w ciągu ostatniej dekady pokazuje, że chociaż ponad 300 skupiło się na różnicach w zdrowiu, tylko 14 zawierało słowo rasizm (a połowa z nich to recenzje książek). Uważam, że brak krytycznego myślenia i pisania na temat rasizmu i zdrowia w głównych czasopismach medycznych stanowi nieszczęście dla studentów medycyny, którzy zwracali się do mnie – i do nas wszystkich.
Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła w 1948 r., Że Zdrowie jest stanem pełnego fizycznego, psychicznego i społecznego dobrostanu, a nie tylko brakiem choroby lub niepełnosprawności. 3 Obecnie zarówno indywidualne, jak i społeczne dobro w społecznościach kolorów są zagrożone
[więcej w: kryształki kwasu moczowego w moczu, leki na receptę wykaz, darmowe leki dla seniorów ]

Powiązane tematy z artykułem: darmowe leki dla seniorów kryształki kwasu moczowego w moczu leki na receptę wykaz